54 Jaskyniarsky týždeň

12.03.2013 10:17

Vážení priatelia jaskyniarstva!

Jaskyniarsky klub Speleo Turiec a Slovenské národné múzeum v Martine si Vás dovoľujú pozvať na 54. ročník jaskyniarskeho týždňa. Jaskyniarsky týždeň sa bude konať na území malebnej Veľkej Fatry.

 

 


Doprava
Do obce Blatnica premávajú pravidelné pr ímestské link y z mesta Martin. Z Turcianskych Teplíc je možné prímestskými linkami smer Martin vystúpit na zastávke Karlová, odkial je to cca 2 km peši do obce Blatnica. Autocamp Blatnica sa nachádza nad rovnomennou obcou, smerom na Mošovce. Doprava k jaskyniam v rámci jaskyniarskeho týždna je individuálna.

 

 

 

Ubytovanie
Hlavné ubytovanie poskytuje Autocamp Blatnica. Ubytovanie ponúka v turistickej ubytovni v 10-tich izbách pre 3 osoby + prístelok s WC a sprchovým kútom a v troch horských chatách s kapacitou 4 osoby + dva prístelky. Stanová kapacita kempu je 40 miest s 10-timi elektrickými prípojkami. Viac informácií nájdete na internetovej stránke

 

 

Cenník ubytovania pocas jaskyniarskeho týždna:
v stanoch 2 € osoba/noc, v ubytovni 7 € osoba/noc, chatka 6 € osoba/noc. Ubytovanie v ubytovni a chatkách je potrebné zahlásit si vopred osobne u poskytovatela (telefonicky, elektronicky). Vyšší komfort ubytovania ponúkajú ubytovania v súkromí v obci Blatnica, hotel Gader a chatová osada Gader www.autocampblatnica.sk www.hotelgader.skn www.gaderskadolina.sk

 

 

Stravovanie
Stravovanie je možné v reštaurácii v autokempe po dohode s majitelmi (cena penzie/polpenzie bude uvedená v 2. obežníku). V obci Blatnica sa nachádzajú dva obchody potravín (COOP Jednota, FATRAN Mošovce) a reštaurácia, v blízkych Turcianskych Tepliciach sú supermarkety (BILLA, TESCO). Stravovanie je možné aj v hoteli Gader a chatovej osade Gader. V autokempe sa nachádza bar, niekolko pohostinstiev je v obci Blatnica (Skalka, Jednota, Bistro).

 

 

Doplnkové informácie
Pocas trvania jaskyniarskeho týždna je pre zaregistrovaných úcastníkov zabezpecený bezplatný vstup do zložiek SNM v Martine – Múzeum Karola Plicku v Blatnici, Etnografické múzeum v Martine a Múzeum slovenskej dediny (skanzen) v Jahodníckych hájoch pri Martine. Vstup bude možný len po predložení úcastníckeho preukazu.

 

 

Úcastnícky poplatok
Úcastnícky poplatok je 10€ a zahrna úcastnícky list, úcastnícky preukaz, úcastnícky odznak, propozície, obcerstvenie pocas záverecného vecera, bezplatný vstup do zložiek SNM v Martine, elektrickú prípojku v kempe. Spôsob platby: platba sa bude realizovat v areáli autokempu pri prezentácii. Korešpondencná adresa organizátora: Jozef Haráni, Dielenská Kružná 48, 038 61 Vrútky, mobil: 0905 641 325, e-mail: - predseda organizacného výboru Korešpondencná adresa registrátora: Mgr. Andrej Bendík, PhD., J. Mazúra 20, 036 01 Martin, mobil: 0915 349 540, e-mail: speleo@stamaplus.sk Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. andrej.bendik@snm.sk Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

Predbežný program jaskyniarskeho týždna:
14. 8. 2013 (streda): 12.00 – 18.00 hod.: príchod a prezentácia úcastníkov v priestoroch autokempu, ubytovanie Od 18.00 oficiálne zahájenie jaskyniarskeho týždna, vyžiadané prednášky, vatra
15. – 17. 8. 2013 (štvrtok - Sobota): 8.00 – 9.00 hod.: rozdelenie na skupiny 9.00 – 18.00 hod.: realizácia podzemných a povrchových exkurzií 20.00 – 22.00 hod.: realizácia prednášok, prezentacných filmov a pod., vatra (len sobota vecer)
18. 8. 2013 (nedela): odchod úcastníkov

 

 

Plán terénnych exkurzií:
a) do podzemia s kompletnou výbavou (povinný jaskyniarsky odev a osvetlenie) - kras Belianskej doliny (Jaskyna Javorina, Medvedia jaskyna, Suchá 1, Suchá 2, Perlová jaskyna, Havrania jaskyna, Žiarna 1 – 3) - kras Gaderskej doliny (Priepast na Ostrej, Jaskyna Nádeje, Jaskyna Záturcianka, jaskyna M – 1)
b) do podzemia s lahkou výbavou (povinné osvetlenie, jaskyniarsky odev nepovinný) - jaskyne masívu Tlstej (Jaskyna Mažarná, Horná a Dolná Stlpová, Jelenia jaskyna, Biela jaskyna, Jaskyna I. Textorisovej, Jaskyna Na Vyhni, Tunel)
c) povrchové
- prechod vrcholov Tlstá a Ostrá
- prechod vrcholov Pekárová a Kozia skala
- ostatné v príprave
Úcast na jednotlivých exkurziách bude limitovaná a bude spresnená v II. obežníku. Zmena programu je vyhradená.

 

 

REGISTRACNÝ FORMULÁR
Názov klubu:
Predbežný pocet úcastníkov:
Mailový kontakt:

 


Registrácia bude akceptovaná poštou, alebo potvrdeným e-mailom na adresu: Mgr. Andrej Bendík, PhD., J. Mazúra 20, 036 01 Martin, e-mail: andrej.bendik@snm.sk Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Upozornenie: záväzné prihlášky (II. obežník) budú zaslané len tým, ktorí zašlú vyplnený registracný formulár.
Dátum prijatia predbežných prihlášok je do 30. apríla 2013.

 

 

Organizacný štáb
predseda: Jozef Haráni
podpredseda: Mgr. Pavol Pokrievka ml.
hospodár: Milan Brandejský, Ing. Ján Šparec, Pavol Hanula, Ludovít Kubáni, Ludovít Varecha,Miroslav Kardoš, Mgr. Michal Miko LL.M., Ján Farský, Martin Bukovský, Ing. Ivana Šparcová
zástupca SNM v Martine: Mgr. Andrej Bendík, PhD.

—————

Späť